2018-12-03

Programy międzynarodowe

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

ONE VOICE FORE ANIMAL RIGHTS 20-27.10.2018

W dniach 20-27 października w naszym Centrum miała miejsce międzynarodowa wymiana młodzieży Erasmus +. W tym roku projektu nosił nazwę „One voice for animal rights” dotyczył ochrony praw zwierząt. W projekcie uczestniczyło 28 osób z Węgier, Rumuni, Turcji oraz młodzież z naszego Centrum. W trakcie tygodniowego pobytu młodzi uczestnicy byli wolontariuszami w Azylu „Oleśnickie Bidy”. Młodzież wyprowadzała psy na spacery, zajmowała się utrzymaniem czystości w ich kojcach oraz w boksach dla kotów, szykowała jedzenie dla milusińskich. Co więcej młodzież budowała budy dla psów oraz samodzielnie tworzyła drapaki dla kotów. Wizyta w Oleśnickich Bidach pokazała młodzieży, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko przyjemność, ale również duży obowiązek. Zarówno młodzi ludzie jak i zwierzęta byli bardzo zadowoleni z tych odwiedzin. Podczas projektu została przeprowadzona dyskusja na temat ochrony praw zwierząt. Każdy mógł się wypowiedzieć w tym temacie. Dyskusja zaowocowała wieloma przemyśleniami.


W czwartkowe przedpołudnie młodzież udała się do Szkoły Podstawowej nr 6. Celem wizyty w szkole było zapoznanie dzieci z wegetariańskimi oraz wegańskimi daniami. Uczestnicy projektu przygotowali m.in. pudding chia, owsiane ciasteczka, babeczki z owocami. Dzieci mogły również spróbować mleka sojowego oraz tofu. Wszystkim bardzo smakowały zdrowe przysmaki. Natomiast w czwartkowe popołudnie młodzież miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach dogoterapii. Została przedstawiona tresura psów. Uczestnicy chętnie zadawali pytania opiekunkom zwierząt. Zwieńczeniem projektu była wizyta w Zoo, aby skonfrontować wyobrażenia o trzymaniu zwierząt w niewoli z rzeczywistością.  Po wizycie nastał czas na zwiedzanie Wrocławia i krótkie zakupy. Ponadto grupy z różnych państw organizowały tzw. Wieczory narodowościowe, czyli dania swojej rodzimej kuchni. Zjedliśmy węgierski gulasz, chlebki lawasz, bigos czy dania z kaszy kuskus.

Projekt „One voice for animal rights” z pewnością był okazją do lepszego poznania praw zwierząt, pomocy wielu z nim, ale również poznania osób z innych państw, ich kultury, tradycji, dań narodowych. Znajomości zawiązane podczas trwania wymiany pewnością przetrwają długi czas. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zorganizować takie przedsięwzięcie.

 

MAKE HEALTHY CHOICES 9-16.10.2017

W ramach projektu Centrum odwiedziła młodzież z Turcji, Łotwy i Chorwacji, która spędziła z nami aż 8 dni! Projekt „Make Healthy Choices” został zrealizowany w ramach Akcji 1, Wymiana młodzieży Erasmus +, działania projektowe odbyły się w dniach od 9 do 16.10.2017r.

Celem projektu jest poszerzenie przez młodzież wiedzy z zakresu kuchni świata, zwiększając jednocześnie świadomość z zakresu właściwego żywienia oraz wspieranie uczestników kształcenia zawodowego w zdobyciu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji mających na celu osobisty rozwój, zwiększenie szans na przyszłe zatrudnienie w dziedzinie żywienia, gastronomii, oraz zapewnienie uczestnictwa w lokalnym i regionalnym rynku. Nasze Centrum liczy na nawiązanie długofalowej współpracy owocującej wyjazdami edukacyjnymi lub realizacją kolejnych inicjatyw bądź projektów.

W ramach działań projektowych uczestnicy nauczyli się przygotowywać swoje tradycyjne dania narodowe, podzielili się swoją wiedzą o zdrowym stylu życia, odżywianiu, wzięli udział w licznych warsztatach kulinarnych i sportowych.

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane

Tożsamość administratora

Administratorem danych jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-060) przy ul. Królewskiej 27.

Dane kontaktowe administratora

Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, formularz kontaktowy pod adresem https://www.gov.pl/cyfryzacja/kontakt, lub pisemnie na adres siedziby administratora.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani / Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu realizacji obowiązku prawnego o którym mowa w art. 9 ust. 4 pkt 3) oraz art. 9 ust. 4 a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora tj. Centralnemu Ośrodkowi Informatyki.

Okres przechowywania danych

Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do utrzymania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej.

Prawa podmiotów danych

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO)
Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa
Telefon: 22 860 70 86

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych niezbędne, do stworzenia stron Biuletynu Informacji Publicznej, o których mowa w ust. 2, oraz przetwarzania informacji publicznych, w tym ich przeszukiwania według kryteriów przedmiotowych i podmiotowych.
Zapoznałem się